Connect with us

Vše o hubnutí

Klystýr a hubnutí – Troufnete si na klasiku nebo dáte přednost mírnější metodě?

Published

on

Máte nějaké to kilo navíc a už nevíte, jak se ho zbavit? Všechny diety jste už vyzkoušeli, ale nezabrala na Vás ani jedna? Koktejly máte také za sebou a navíc by Vás jejich konzumace brzy přivedla na mizinu, takže s nimi končíte. Navíc kila zůstala. Co teď? Co tahle vyzkoušet klystýr? Vyčistíte si střeva a ta díky tomu budou pracovat mnohem lépe. Pomůže to ale ke zhubnutí nadbytečných kilogramů? Může a nemusí. Záleží na tom, jak budete postupovat po klystýru.

Jak probíhá klystýr

Když chcete zhubnout, je možné si nechat udělat klystýr. Nebo si ho můžete udělat v pohodlí domova. Ten klasický probíhá tak, že Vám do konečníku zavedou hadičku a tou Vám do střev napustí vlahou, až mírně teplou vodu.  Co snesete. Pak musíte vydržet co nejdéle než můžete jít na toaletu. Kdo si klystýr vyzkoušel, tak ví, že to není nic příjemného. Navíc doba, než můžete na WC, se nepříjemně vleče. Máte velké nutkání na velkou, tlačí Vás břicho a víte, že nesmíte. O to je to horší.

Ti, co si klystýr vyzkoušeli, až už těhotné maminky před porodem nebo ostatní před nějakým vyšetřením, asi do dalšího jen tak dobrovolně nepůjdou.

Šetrnější řešení

Na trhu je přípravek – rektální roztok, který Vám vyčistí střeva bez zavedení hadice do konečníku. Nemusíte si ani napouštět do sebe žádnou vodu. Stačí před použitím lahvičku protřepat, až vznikne pěna, zavézt do konečníku aplikátor a stisknout. Pěna i roztok Vám naplní střeva a pak musíte opět vydržet nutkání na stolici. Toto je pro spoustu lidí asi příjemnější postup než klasický klystýr.

I tento šetrnější postup má ale svá rizika a negativa

Při častém používání může dojít ke ztrátě velkého množství vody, minerálních látek (hlavně draslíku a hořčíku) a to může vést k daleko většímu sklonu k zácpě. To Vás samozřejmě bude nutit používat gel častěji. Je to začarovaný kruh, který Vám nepřinese nic dobrého. Proto si dejte pozor na příliš časté používání. Navíc hrozí, jako u všech projímadel, závislost v důsledku ochablosti střeva. Výrobce uvádí, že při nesprávném používání může hrozit i porucha srdeční funkce, celková únava a svalová slabost. Dále se také můžete setkat s průjmy, bolestí břicha a nadýmáním. Chcete to i přesto podstoupit a klystýr, i když v té jemnější formě si udělat?

Hydrocolonterapie

Tato nová metoda čistění střev je velice účinná a prý daleko příjemnější než samotný klystýr. Doma si jí ale sami neuděláte. Jak probíhá toto čištění střev?

Na tuto proceduru musíte do specializovaného centra, kde tuto sprchu střev provádějí? Do konečníku Vám bude zavedena dvojitá hadička. Jednou hadičkou Vám bude do střev napouštěna teplá voda a druhou se budou vyplavovat nečistoty. Při celé aplikaci Vám bude terapeutkou masírování břicho, aby se střeva lépe pročistila.

Výhody hydrocolonterapie

  • Žádné bolesti břicha
  • Žádné nesnesitelné nutkání na stolici
  • Žádný nepříjemný zápach
  • Žádné běhání na toaletu
  • Střevo se pročistí šetrněji
  • Vyčistí se střevo v celé délce

Nevýhody průplachu střev

Nevýhodou hydrocolonterapie, klystýru i gelu je, že si vypláchnete ze střev veškeré zdravé bakterie. Díky tomu může docházet k problémům jak s trávením (průjmy), tak i ke zhoršení některých nemocí. Jsou známé případy, kdy si lidé nechali vypláchnout střeva (několikrát po sobě) a zhoršil se jejich zdravotní stav a to rapidně. Šlo ale o zhoršení přechodné, pravděpodobně právě z nedostatku zdravých bakterií ve střevech. Navíc to musel být pro tělo celkem velký šok, když bylo roky zanášeno a najednou se vyplavilo třeba i 2kg nečistot.

Některé zdroje dokonce uvádějí, že ve střevech můžeme mít až 10kg nečistot!!!

Po výplachu střev Vám také splaskne vypouklé břicho.

Jak pokračovat po výplachu?

Jestli bude podstoupení klystýru nebo hydrokolonterapie účinné při hubnutí, to závisí na tom, jak budete pokračovat po proceduře. Pokud se vrátíte zpět k původnímu životnímu stylu, budete jíst polotovary, hotovky a sladkosti či slané pochutiny, nemůžete čekat, že Vám to pomůže. Pokud ale změníte způsob stravování a začnete jíst zdravě, pak je velká šance, že střeva zůstanou relativně čistá, budou fungovat, jak mají a Vy se budete cítit velice dobře. Navíc bude Váš metabolismus pracovat rychleji, tím pádem budete hubnout.

Pro koho je tato metoda vhodná?

Berete často antibiotika? Jíte nevhodnou stravu? Pravděpodobně máte ve střevech pomnožené škodlivé bakterie a kvasinky. Než podstoupíte hydrokolonterapii nebo i klystýr, měli byste si dát střeva trošku do kupy. Rozhodně zařadit dietu (jíst lehká, lehce stravitelná jídla, nepřejídat se), a posílit organismus. Do střev je dobré dodat laktobacily, případně zkusit i extrakt z grapefruitových jadérek. Je to velmi silný antioxidant a působí proti infekcím. Také byste měli posílit imunitu. Ať už výše zmíněným extraktem, nebo také echinaceou. Dobré je, podpořit funkci jater. Na to můžete využít například ostropestřec mariánský.

Pokud by byla střeva narušená, propouštěla by do těla spoustu škodlivin, které se přes zdravou stěnu běžně nedostanou. Při hydrocolonterapii by mohlo dojít k tomu, že se do těla dostane masivní množství škodlivin právě přes porušené stěny.

 

Obecně se doporučuje, než si budete aplikovat klystýr či než podstoupíte hydrokolonterapii, konzultovat Váš zdravotní stav s lékařem.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vše o hubnutí

Jak letos opravdu zhubnout do plavek?

Published

on

By

Pokud jste si s příchodem nového roku řekli, že letos již opravdu jednou pro vždy zhubnete a hledáte pár tipů, jak si cestu za dokonalým tělem usnadnit, tento článek je přesně to, co hledáte.

Při hubnutí pozor na stres

V dnešní uspěchané době je skoro nemožné se vyhnout stresu. Spousta lidí ve stresu hubne, pokud však je tělo vystaveno stresu dlouhodobě, začíná se proti němu bránit a způsobuje naopak přibývání na váze i při minimálním kalorickém příjmu. Fungujeme totiž jako složitá chemická laboratoř, kde každá akce vyvolá celou řadu zřetězených reakcí. A tak neustálé dietaření, dodržování deadlinů, stresy a dlouhodobé nevyspání mohou vést k inzulínové rezistenci, onemocnění štítné žlázy, depresím, nevyvážené hladině kortizolu, chronickým zánětům a potravinovým alergiím.

Kalorický deficit

Při hubnutí platí jedno zásadní pravidlo. Množství kalorií, které za den přijmeme, musí být nižší než kalorický výdej. Jak si vše správně propočítat, pokud nemáme peníze na hubnoucího poradce? Na internetu je ke stažení spousta aplikací, které vám s tím pomůžou. BMI kalkulačka vám pomůže spočítat hodnotu vašeho ideálního BMI. Kalkulačka na bazální metabolismus vám dodá informace, kolik vaše tělo při současné výšce a váze spotřebuje v klidu na provoz nejdůležitějších životních funkcí. Nesnažte se hubnout přes míru a nepřijímejte bez dozoru lékaře nižší počet kalorií, než vyžaduje váš klidový (bazální) metabolismus. Napáchali byste tak více škody než užitku. Pro zdravé hubnutí je ideální deficit kolem 2000 kJ denně.

Jakou dietu zvolit?

Tato otázka by jistě vyvolala sáhodlouhou diskusi. Každý typ diety má spoustu svých příznivců, stejně tak jako odpůrců. Zapomeňte na jednostranné diety, které byly oblíbené našimi maminkami, když se snažily shodit pár kilo do šatů. Vajíčková dieta, hubnoucí polévka, pití citrónové vody, nebo týdenní pojídání jablek vám určitě nepomůže. Leda tak k odvodnění a parádnímu jojo efektu. V dnešní době je princip fungování těla již lépe prozkoumán, a tak jsou odborníky doporučována především nízkosacharidová dieta, anebo keto dieta. Keto dieta navíc dokáže pomoci i epileptikům ke snížení počtu záchvatů.

Co když nemůžete cvičit?

Shazování nadbytečných kilogramů, pokud jsme pohybově omezeni, je mnohem těžší, ale není nemožné. Odpadne nám tak možnost rychlého spalování tuků pomocí kardio cvičení nebo HIIT tréninků. Ale i obyčejné procházky, plavání, jóga a strečink mohou s postavou udělat divy, pokud je budeme provozovat pravidelně. Při hubnutí s omezenou možností cvičení je o to důležitější si správně sestavit jídelníček a hubnout především tzv. v kuchyni. Stále tak totiž dokážeme ovlivnit rovnici, kde výdej kalorií musí být větší než jejich příjem. V tomto případě nám velmi pomůže výše zmiňovaná keto dieta. Díky ní je tělo v tzv. ketóze, kdy tělo místo sacharidů používá jako zdroj energie vlastní tukové zásoby.

Důkaz, který mluví za vše

Inspirujte se příběhem paní Míši, která díky nadváze bojovala s obrovskou bolestí kyčlí, ale i přesto dokázala shodit ze 126 kg na 75 kg, po mnoha letech neustálých diet a jojo efektů. O keto dietě sama napsala: „Trpěla jsem nesnesitelnou bolestí kyčle, která mi až vháněla slzy do očí. Mojí motivací zhubnout tak byl můj zdravotní stav a péče o malé děti. Chtěla jsem, aby měly zdravou maminku. Díky tomu, že jsem denně vařila pro rodinu, nechtělo se mi ještě připravovat speciální dietu pro mě. V prosinci 2018 mi moje kamarádka doporučila KetoFit dietu, kterou jsem si objednala a 5 x denně začala používat. Skvělé na tom bylo to, že mi nechyběli žádné důležité nutrienty. Již po pár dnech jsem se cítila aktivnější a plná energie. Každé další shozené kilo bylo obrovskou motivací. Podařilo se mi zhubnout o několik konfekčních velikostí, a ačkoliv jsem se navrátila po dosažení cíle ke zdravé stravě, váhu se mi podařilo udržet.“

Nezapomínejte se rozmazlovat

Máte-li v plánu shodit velké množství kilogramů, nezapomínejte pečovat o svou pokožku. Podpořte její pružnost výživnými krémy a masážemi. Investice do péče o ni se vyplatí. Vyvarujete se tak vzniku nevzhledných strií a převislé přebytečné kůže, kterou lze mnohdy odstranit až pomocí zásahu plastického chirurga. Skvělým tipem jsou různé zábaly, nebo obklady a peelingy s kávovými či skořicovými extrakty. Ty vám pomohou s odvodněním, zlepší cirkulaci krve a také zlepší stav vaší celulitidy. Krémy a olejíčky s vitamínem E a kolagenem pomohou pokožce s rychlejším stahováním.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:
Continue Reading

Vše o hubnutí

Cvičení doma – bez čeho to nepůjde?

Published

on

By

V letních měsících řešíme svou postavu víc než kdy jindy. Krátké sukně, šaty, kraťasy a hlavně plavky totiž nemilosrdně odhalují všechny naše nedostatky v podobě nadbytečných kilogramů nebo nevzhledné celulitidy. Nejeden z nás se proto snaží svůj vzhled vylepšit – držíme diety nebo začínáme sportovat. Chození do fitcentra však není pro každého, jednoho odradí dlouhé cestování, dalšího zase tamní svalovci. Cvičit se ale naštěstí dnes dá i v pohodlí domova, jak na to?

Jasný cíl

Ze všeho nejdřív si stanovte, čeho vlastně chcete dosáhnout. Toužíte zhubnout, vylepšit si kondici nebo nabrat svalovou hmotu? Klaďte si reálné, postupné a hlavně konkrétní cíle a pusťte se do nich hned teď. Nečekejte na žádné „až“ ani „později“, přestaňte konečně hledat nejrůznější výmluvy. Odpovězte si na to, proč se sebou vlastně chcete něco dělat. Díky tomu si zvládnete najít i v hektických a stresujících dnech čas na cvičení. Právě mysl je totiž tou hlavní silou, která nás pohání vpřed.

Pevná vůle

Chce to pravidelnost, aby byly vidět výsledky. Všichni bojujeme s tím, že se nám někdy prostě nechce. A právě v tomto případě přichází na řadu naše silná vůle. Musíme si uvědomit, že cvičením neposilujeme jenom tělo, ale i mysl. Ze začátku to bude vyžadovat hodně píle a sebekontroly, budete mít tendenci se na všechno vykašlat a běžecký pás vyměnit za ležení na gauči. Jakmile ale vytrváte, pak uvidíte, že odolat takovým svodům bude časem snazší a snazší. Ze cvičení se stane zvyk, běžná součást vašeho života a vy máte vyhráno.

Vyvážený plán

Správně si nastavte cvičební plán, abyste věděli, zda budete posilovat nebo pálit tuky. Ideální je „namixovat“ ho z aerobních a anaerobních aktivit, jenom jedno z toho vám totiž k dosažení vysněné postavy stačit nebude. Pro budování svalové hmoty praktikujte dvakrát až třikrát týdně silové cvičení za pomoci činek a posilovacích lavic. Přidejte také kardio trénink v podobě rychlé chůze, běhu, jízdy na kole nebo rotopedu, při nichž spálíte hodně kalorií a zlepšíte svou fyzickou kondici. Jednotlivé aktivity se snažte střídat, ať si na ně tělo nezvykne. Tak opřete se do toho a těšte se na výsledný efekt!

 

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:
Continue Reading

Vše o hubnutí

Co jíst, když cvičíte

Published

on

By

Rozhodli jste se zhubnout a začali jste cvičit? Neměli byste zapomínat, že i správná strava je velmi důležitá. Jen pokud bude váš jídelníček pestrý a vyvážený, tak dosáhnete svých cílů a výsledky se dostaví brzy. Víte, co jíst, když cvičíte?

Zábavné cvičení i jídlo

Pokud chodíte do fitness a posilování vás baví nebo si dopřáváte raději sálové aktivity a těšíte se na ně, tak určitě víte, že zábava a příjemná činnost vás motivuje nepřestat. Stejné je to i s jídlem. Těžko budete dodržovat jídelníček, který vás bude nudit a nebude v něm nic lahodného a chutného. Váš jídelníček by měl být pestrý, barevný a měli byste se na daná jídla opravdu těšit, jen tak budete jíst pravidelně a zdravě.

Menší porce a jíst pomalu

Nejlepším trikem například Francouzů je dlouhé stolování. U nich je velmi důležitá příprava jídla, ale také jeho konzumace. Je to pro ně jakýsi rituál, kdy si u jídla povídají, popíjí a jí velmi pomalu a bez stresu. Samozřejmostí jsou pak malé porce, které vás dokážou zasytit stejně jako přeplněné talíře nezdravých pokrmů.

Kvalita na prvním místě

Pokud jste si oblíbili sport a pravidelně navštěvujete například Spinning, Bosu Core nebo třeb Fit dance, což je část nabídky lekcí ve fitness klubu, tak určitě víte, že investice do sportování, se vám vyplatí, stejně jako investice do kvalitního jídla. Když už cvičíte a pracujete na sobě, určitě si to nechcete kazit polotovary, potravinami s cukry nebo s obsahem chemie. Naučte se vařit z čerstvých surovin a nebojte se koupit si kvalitní maso, ryby, ořechy a také čerstvou zeleninu a ovoce.

Zkuste středomořskou stravu

Vyzkoušejte takové jídlo, které jíte na dovolené. Možná se budete divit, že jste na to zapomněli, ale uvědomte si, jak na dovolené dokážete zhubnout a přitom máte pocit, že nic neděláte a odpočíváte. Hubnutí je dáno zmíněnou středomořskou stravou. Ať už jsou to zeleninové saláty, čerstvé ryby, mořské plody nebo spousta čisté vody. Velký podíl na hubnutí má také olivový olej a kvalitní nízkotučné sýry, celozrnné pečivo a těstoviny.

Inspirace Japonskem

Japonsko nás může inspirovat kromě sportů, kam patří například bojové umění a posilování středu těla, také stravováním. Japonské pokrmy se skládají hlavně z rýže, zeleniny, ryb a ovoce. Samozřejmě nesmí chybět zelený čaj, který je skvělým spalovačem. Největším jídlem je tu snídaně a pokrmy bývají vařené v páře, jsou připravovány na grilu nebo se jídlo dlouho dusí. Velmi důležitým jídlem je tu polévka, do které se mnohdy přidávají i neobvyklé suroviny a často je jich tam velké množství. Tato polévka skvěle zastane hlavní jídlo, například oběd.

Nezapomeňte se kromě pravidelného cvičení a dodržování jídelníčku také odměnit. Ideální je mít chvilku jen sami pro sebe ve wellnes zóně, kde si můžete užít saunu, která působí proti stresu, ale také vířivku, která vám namasíruje celé tělo.

 

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:
Continue Reading

Nové články

Copyright © 2024 ZdravaVyziva.net